Proses

Yüzey İşlemleri

  • Yüzey İşlemleri

Yüzey İşlemleri

Konveyör olarak çalışan elektrostatik toz ve statik yaş boya fırınlarımız fabrikalarımızın içerisinde ve proseslerimize dahildir. Bu durum işlemlerin tüm aşamalarının tek noktadan tamamlanmasını sağlamakta ve yüzey işlemleri için dışarıya gönderilen ürünlerin operasyonel zaman kaybını engelleyerek üretim hızımızı arttırmaktadır.
Elektrostatik Toz Boya: Solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir. Toz boya, boya kabininde özel boya tabancaları vasıtasıyla atılır.
Statik Yaş Boya: Yapılan işlem sırasında yaş boyanın yüzeye tam olarak temas ederek polimerizasyonunu yaş boya fırını sayesinde sağlanmaktadır. Elde edilen işin oldukça verimli, aşınmaya karşı dirençli, korozyon ve kimyasal etkilere karşı dayanıklı olabilmesi için yaş boya fırınında uygulamalar gerçekleştirilir.
Kumlama makinalarımız ile uygulanan yüksek basınçlı hava, yüzeyde mikron seviyelerinde aşındırma yapılırken yağ, kir, pas gibi istenmeyen maddelerin temizlenmesi sağlanır. Bu şekilde yüzey boya işlemlerine hazırlanmış olur.
Tüm bu prosesleri bünyemizde barındırarak müşterilerimize tek noktada en hızlı ve kusursuz hizmeti sunuyoruz.

Proseslerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Alın

Üretim gücümüzün büyük kısmını oluşturan proseslerimiz ve ihtiyaçlarınız özelinde sağlayabileceğimiz çözümler hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Diğer Proseslerimiz